close
تبلیغات در اینترنت
انتقاد بسيج دانشجويي 8 دانشگاه بزرگ از وزارت خارجه؛به گزارش حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، در نامه سرگشاده بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي امام صادق(ع)، تهران، خواجه‌نصيرالدين‌طوسي، شهيد بهشتي، صنعتي اميركبير، صنعتي شريف، علامه‌طباطبايي و علم‌و‌صنعت، خطاب به منوچهر متكي، وزير امورخارجه كشورمان در خصوص سكوت دولت در مقابل چاپ كاركاتورهاي موهن در روزنامه‌هاي سوئدي، آمده است: پيامبر گرامي اسلام، جلوه رحمت الهي بر عالميان و بهترين مخلوقات خداوند در زمين است. پيامبري كه شيفتگان وي در سرتاسر جهان به او عشق مي‌ورزند و جان خويش را كمترين چيزي مي‌دانند كه حاضرند در راه وي تقديم كنند.
در ادامه اين نامه سرگشاده خاطرنشان شده است: اما آنچه در اين ميان قلوب مسلمانان را سخت جريحه‌دار كرده است، حركتي است كه در طي چند سال اخير از سوي برخي كشورهاي غربي به سركردگي صهيونيسم بين‌الملل آغاز شده است؛ حركتي كه سعي بر آن دارد تا با توهين به مقدسات و به ويژه هتك حرمت پيامبر عظيم‌الشان اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) حريم آسماني ايشان را مورد هجوم قرار دهد و مسلمانان، دين‌مداران و همه آزادي‌خواهان جهان را نسبت به اين امر بي‌تفاوت جلوه دهد و از حساسيت آنان نسبت به توهين شرم‌آور بكاهد!! و آنچه اكنون شاهد آن هستيم، تكرار دوباره اين توطئه كثيف از سوي برخي روزنامه‌هاي سوئدي است! آناني كه از عظمت اسلام و قرآن كينه به دل دارند، به بهانه دفاع از آزادي بيان، اين‌ چنين بي‌مهابا پيامبر رحمت را مورد هجوم قرار مي‌دهند و با دفاع از اين عمل زشت خود، گستاخي را به اوج رسانده‌اند و وا اسفا از اين مصيبت خونبار...
نويسندگان اين نامه در ادامه تصريح كردند: آقاي متكي! آنچه در اين ميان جاي تعجب و چه بسا تاسف دارد سكوت سوال برانگيز دولت جمهوري اسلامي ايران نسبت به اين قضيه است و اين سكوت شما چقدر براي محبان پيامبر سخت و دردآور است!‌
بسيج دانشجويي 8 دانشگاه تهران در ادامه نامه خود تاكيد كردند: آقاي متكي! شما را چه شده است كه اين چنين لب بر دهان بسته‌ايد و از كوچكترين اعتراضي به اين جنايت دريغ مي‌ورزيد؟ شما وزير دولتي هستيد كه با تكيه بر آرمان‌هاي امام راحل و رهنمودهاي مدبرانه مقام عظماي ولايت، حضور مقتدرانه و قدرتمندا‌نه‌اي در عرصه فناوري هسته‌اي داشته‌ايد و با مبارزه صريح با جنايات اسرائيل، جايي در قلوب مسلمان و مستضعفان جهان باز كرده‌ايد. در اين مسير نيز مردم ايران با ايستادگي و مقاومت خود، مستكران عالم را انگشت به دهان گذاشته‌اند و آنان را مقهور خود كرده‌اند. با اين اوصاف چرا سكوت پيشه كرده‌ايد و سخني بر زبان جاري نمي‌كنيد؟ مگر فرمان قاطع حضرت امام (ره) در قبال سلمان رشدي از ياد برده‌ايد؟! چگونه است كه هشدارهاي دلسوزانه جنبش دانشجويي را ناديده مي‌گيريد؟ مگر فراموش كرده‌ايد سخن حضرت‌امام(ره) را كه فرمود:«قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها و نوكران آنان مطمئن باشند كه خميني اگر تنها هم بماند به راه خود كه راه مبارزه با كفر و ظلم و شرك و بت‌پرستي است ادامه مي‌دهد».
در پايان اين نامه سرگشاده خاطرنشان شده است: آقاي متكي! جنبش دانشجويي به عنوان چشماني تيزبين، دفاع از حريم اسلام، قرآن منافع ملت و مسلمانان را وظيفه خويش مي‌داند و در اين مسير از هيچ تلاشي فروگذار نمي‌كند؛ در ادامه نيز مصرانه از مسئولان دستگاه ديپلماسي مي‌خواهد كه هر چه سريعتر روابط خويش را با دولت سوئد تا عذرخواهي رسمي مسولان آن كشور و برخورد قاطع با قلم به دستان مزدور سوئدي به حالت تعليق درآورد و در عمل به اين خواسته دانشجويان هيچ شك و ترديدي به دل راه ندهد! و در پايان نيز برادرانه به شما گوشزد مي‌كند كه مراقب باشيد آرمان‌ها و اصول انقلاب اسلامي در لابه‌لاي مصلحت انديشي‌هاي سياسي‌تان به فراموشي سپرده نشود...!
+ نوشته شده در  شنبه 7 فروردين 1389;ساعت 9:21;  توسط خانی;